Spotkania z muzyką

Dźwięki wiolonczeli, akordeonu, skrzypiec usłyszane na żywo w ramach „Spotkań z muzyką” organizowanych w Przedszkolu AaKuKu to niezapomniane przeżycie dla naszych przedszkolaków. W trakcie zajęć dzieci mogą nie tylko posłuchać, ale także dotknąć i zagrać na instrumentach. W planach kolejne muzyczne doświadczenie i nowy instrument do poznania.

Muzyczne spotkania FOTOGALERIA


Czytaj więcej ››

Czym jest autyzm?

Zaburzenia ze spektrum autyzmu są obecnie jednym z najczęściej rozpoznawanych zaburzeń rozwoju dzieci, aktualne statystyki pokazują, że jest to nawet 1 na 150 dzieci. Zgodnie z aktualną wiedzą autyzm to zaburzenie o podłożu neurobiologicznym, związane z nieprawidłowym rozwojem funkcjonowania mózgu w okresie ciąży lub wczesnego dzieciństwa. Wczesne rozpoznanie niepokojących symptomów oraz podjęcie interwencji terapeutycznej zwiększa szansę dziecka na poprawę funkcjonowania oraz samodzielne życie w przyszłości.

Czytaj dalej ››


Program terapii AaKuKu

Program terapii AaKuKu to systematyczne i celowe działanie obejmujące wszystkie obszary rozwoju dziecka, realizowane zarówno podczas zajęć indywidualnych jak i grupowych. Dla każdego dziecka konstruowany jest Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny, który uwzględnia jego mocne strony i aktualne potrzeby.

Czytaj dalej ››


Czytaj więcej ››

Jak rozwija się moje dziecko?

Rozwój każdego dziecka jest uwarunkowany przez jego predyspozycje genetyczne, warunki środowiskowe oraz indywidualne możliwości. Mimo iż każde dziecko wydaje się inne i zdobywa kolejne umiejętności w wyjątkowy dla siebie sposób warto pamiętać, że większość dzieci w tym samym czasie powinna nabyć umiejętności kluczowe dla dalszego prawidłowego rozwoju.

 

Dziecko pomiędzy 1 a 2  rokiem życia:

 • Wypowiada w sposób znaczący pierwsze słowa „mama” „dada” „baba”
 •  Odwraca się zawołane po imieniu
 • Naśladuje proste gesty np. jaki duży urośniesz
 • Naśladuje odgłosy zwierząt domowych i używa ich do nazywaniaRozwój dziecka
 • Wskazuje na siebie i bliskie znane osoby
 • Wskazuje paluszkiem kiedy coś chce dostać lub pokazać innej osobie
 • Używa gestu „pa pa” spontanicznie jako pożegnanie
 • Bawi się w „a kuku”, żywo reaguje na ulubione zabawy
 • Daje jeść misiowi zabawkową łyżeczką
 • Piętrzy wieżę z kilku klocków

 

Dziecko pomiędzy 2 a 3 rokiem życia:

 • Wykonuje proste polecenia, przynosi odpowiednie przedmioty
 • Nabywa nowe słowa, konstruuje pierwsze proste zdania
 • Mowa jest w większości zrozumiała dla najbliższego otoczenia
 • Naśladuje czynności domowe, chętnie w nich uczestniczy
 • Ogląda książeczki, wskazuje i nazywa obrazki
 • Pokazuje części ciała na sobie i innych
 • Rozpoczyna trening czystości

 

Jeśli dziecko w tym wieku nie ma takich umiejętności lub miało wcześniej ale obecnie wycofało się z nich (np. przestało używać słów) należy skontaktować się ze specjalistą.


Czytaj więcej ››

Klub MAM

Zajęcia artystyczne dla kobiet „PASJOnująca MAMA”

 

W imieniu pracowni rękodzieła „FilcHarmonia” zapraszamy na zajęcia artystyczne dla kobiet „PASJOnująca MAMA”, wszystkie obecne i przyszłe mamy w każdym wieku.

Czytaj dalej ››


Czytaj więcej ››

Profesjonaliści

Nasze szkolenia przeznaczone są dla osób, które chcą uzupełnić swoją wiedzę z zakresu autyzmu, zarówno dla profesjonalistów już pracujących z osobami z autyzmem, jak i wszystkich zainteresowanych tą problematyką.

 

Oferta skierowana jest szczególnie do rad pedagogicznych, przedszkoli masowych, integracyjnych i specjalnych, szkół podstawowych oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych. Zajęcia w formie wykładowej oraz atrakcyjnych dla uczestników formach warsztatowych. Prezentacje poparte filmami i przykładami z codziennej pracy trenerów z dziećmi z autyzmem. Szkolenie przewidziane na min. 8 godzin dla grupy max. 24 osobowej (minimalna wielkość grupy 16 osób). Miejsce prowadzenia w siedzibie organizatorów.

Czytaj dalej ››


Rodziny dzieci ze spektrum autyzmu

Warsztat: Jak rozwijać zabawę mojego dziecka?

 

Warsztat dla rodziców dzieci z autyzmem w wieku od 2,5 do 5 lat.

Zabawa jest znaczącym elementem w życiu każdego dziecka. Dzieci bawiąc się zdobywają informacje o otaczającym świecie, uczą się reguł i zasad społecznych, szlifują logiczne myślenie. W przypadku dzieci z autyzmem szczególnie ważna jest wiedza jak rozwijać i wspomagać tą naturalną drogę rozwoju, aby dawała satysfakcję i radość dziecku oraz rodzicom.

Czytaj dalej ››


Czytaj więcej ››
Code&Design ©Michał R.Bogusław