Pomoce i pomysły do pracy z dziećmi

Pierwsze puzzlePierwsze puzzle (nakładanki) dla dzieci. Najważniejsze cechy to: mała ilość elementów, duże uchwyty i czytelne obrazki.

sortowanie przedmiotówSortowanie przedmiotów. Dwa koszyczki, po dwa komplety identycznych przedmiotów i pomoc dla dziecka gotowa.

Dopasowywanie kolorówProste ćwiczenie bazujące na percepcji wzrokowej polegające na ułożeniu kolorowych klocków na pasującej kolorystycznie kartce.

 

Materiał sypki (np. fasola, groch, kasza, cieciorka) to świetna zabawa dla dziecka, ale przede wszystkim jest to ćwiczenie poprawiające czucie rąk oraz w połączeniu z łyżką usprawniające koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.

 

wiersz logopedyczny

 

Wiersz o zwierzętach w połączeniu z wydrukowanymi obrazkami to ciekawy sposób zachęcający dziecko do naśladowania odgłosów świata przyrody, a tym samym pierwsze ćwiczenie logopedyczne usprawniające pracę aparatu artykulacyjnego i ćwiczące pamięć malucha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomoce i pomysły: matematyka

 

Trochę matematyki również się przyda. Pomoc dydaktyczna skonstruowana według założeń TEACCH czyli najważniesze rzeczy to:

1. wizualizacja zadania

2. intuicyjne wykonanie

3. stonowane kolory

 

 

 

 

 
Polecamy:

 


Code&Design ©Michał R.Bogusław