Centrum AaKuKu partnerem programu BadaBada

W czerwcu 2015 roku Centrum Wspomagania Rozwoju Dziecka AaKuKu zostało partnerem ogólnopolskiego Programu Wczesnego Wykrywania Autyzmu BadaBada. Program realizowany jest przez Fundację SYNAPSIS we współpracy z licznymi ośrodkami diagnostycznymi i terapeutycznymi w całej Polsce.

badabada_znak

 

Głównym celem programu BadaBada jest jak najwcześniejsze rozpoznawanie zaburzeń ze spektrum autyzmu, a tym samym umożliwienie podjęcia interwencji terapeutycznej. Działania koncentrują się na edukacji rodziców, opiekunów, lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy pediatrów, psychologów, pedagogów, pielęgniarek i innych specjalistów ponieważ to szczególnie od ich wiedzy na temat typowych i nietypowych objawów autyzmu zależy szybkie dalsze diagnozowanie dziecka. Więcej informacji o samym programie BadaBada znajdą Państwo TUTAJ.

 

W ramach programu BadaBada w AaKuKu Centrum prowadzone są bezpłatne spotkania dla rodziców z wykorzystaniem narzędzia do badań przesiewowych pierwszego stopnia za pomocą kwestionariusza M-CHAT R/F, w celu oceny ryzyka wystąpienia autyzmu u danego dziecka.

 

Kwestionariusz M-CHAT R/F jest narzędziem przeznaczonym do prowadzenia obserwacji rozwoju dzieci w wieku od 16m.ż do 30m.ż. Spotkanie z rodzicami polega na odpowiadaniu przez rodzica na pytania zawarte w kwestionariuszu M-CHAT R/F, następnie zliczaniu wyników i ewentualnej powtórnej weryfikacji. Na podstawie uzyskanych wyników można ocenić ryzyko wystąpienia autyzmu u dziecka jako niskie, średnie lub wysokie. Wynik może być wskazaniem do dalszej obserwacji rozwoju dziecka.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. KONTAKT

Obowiązują zapisy.


Code&Design ©Michał R.Bogusław